جزوه بسیار تخصصی نکات گرامری زبان انگلیسی

جزوه بسیار تخصصی نکات گرامری زبان انگلیسی

نکات کلیدی گرامر زبان انگلیسی که برای کلیه آزمون های زبان دوره کارشناسی تا دکتری از اهمیت اساسی برخوردارند.

توضیحات از نویسنده کتاب

با یک جستجوی ساده در اینترنت در خصوص گرامر زبان شما با صدها کتاب و جزوه در مورد نکات کلیدی گرامر زبان انگلیسی روبرو می شوید که حجم هر کدام حداقل سیصد صفحه می باشد که برای مطالعه شان 6 ماه زمان لازم دارید از طرفی با توجه به سابقه های قبلی مطالعه چندین کتاب و جزوه از اینکه در سرجلسه چیزی بخاطرتان نمانده و یا نتوانسته اید مطالب مطالعه شده را با سوالات ازمون کاربردی نمایید سرخورده شده اید و احتمالا بعد از جلسه با خود فکر کرده اید نه خیر  بدون حفظ لغات و فهمیدن سوالات امکان قبولی در ازمون وجود ندارد؟

اما شخصا طبق تجربه اعتقاد دارم بدون حفط لغات و حتی بدون مطالعه کتاب های چند صد صفحه ای هم امکان قبولی در ازمون وجود دارد.

در ازمون ها از نطر طراحان کاربرد زبان اهمیت دارد و سوالات را در این جهت طراحی می کنند .

چگونه فقط با یک جزوه 15صفحه ای می توان در آزمون قبول شد؟

در ابتدا لازم هست بگویم این جزوه( نکات کلیدی گرامر زبان انگلیسی ) از ابتدا مخصوصا جهت ارایه یک کتاب و جزوه برای گرامر انگلیسی ارایه نگردید چرا هم اکنون هزاران نوع کتاب و جزوه در این خصوص وجود دارد امام هیچکدام چنین کارایی را ندارند. و اینکه چرا این جزوه ارایه گردید زیرا

با همین جزوه نکات کلیدی گرامر زبان انگلیسی بعد از یک دوره مطالعه دو هفته ای این 15 صفحه در ازمون قبول شدم.

این جزوه ماحصل چند سال مطالعه انواع کتب و ازمون های مختلف می باشد که اینجانب برای زبان کارشناسی ارشدم نت برداری کرده بودم و چند سال بود که کمترین اعتنایی به ان نداشتم . تا اینکه چند ماه قبل تصمیم گرفتم جهت اشنایی با سوالات ازمون ept  در ان شرکت کنم تا بعد از امتحان جامع در شش ماه فرصت به طور جدی شروع به مطالعه نمایم در ان ازمون نمره 30 را بدست اوردم  اما از آنجا متوجه شدم بخش اعظمی از دانشجویان امتحان جامع را بخاطر همین آزمون از دست می دهند در چند ماه بعد مجددا در ازمون شرکت کردم از طرفی 20 روز بیشتر فرصت برای مطالعه نداشتم لذا در ابتدای امر برای افزایش دامنه لغات نرم افزار فلش کارت لغات کتاب 504 را دانلود و روزانه 10 لغت را حفظ می کردم و در طی دو هفته هر روز به مطالعه این 15 صفحه جزوه می پرداختم طوری که بعد از دو هفته کلیه نکات جزوه حفطم شده بودند و هنگام مراجعه به تست ها تقریبا 80 درصد تست ها  با توجه به کلمات کلیدی نکات جزوه آشنا بنظر می رسیدند مثلا اینکه قبل از اسامی جمع قابل شمارش باید کمیت سنج بیاید و یا اینکه هر جمله باید یک  فعل و فاعل داشته باشد و اگر بیش از دو جمله بودند یک ربط دهنده باشد. موردی که قبلا مشکل جدی داشتم این بود نمی دانستم این لغت فعل هست یا صفت یا اسم اما از انجا که پسوندها ی اسم و فعل و صفت و….. در جزوه بودند و در طی 15 روز انها را حفظ کرده بودم متوجه یک تکنیک خیلی مهم شدم و ان این بود که بجای مطالعه کل سوال و متن و تلاش برای فهمیدن معنی به کلمات قبل و بعد جای خالی نگاه میکردم و با توجه به پسوندها نوع کلمه مشخص بود از این رو می دانستم که اینجا اسم هست و قبلش باید صفت باشد و یا این فعل ربطی هست و یا اینجا دو جمله هست پس ربط دهنده باید باشد و یا اینجا فاعل جمع می باشد پس فعل باید جمع باشد و……..

بهرحال در یک هفته مانده به آزمون سراغ مطالعه آزمون های قبلی رفتم و چیزی که متوجه شدم باور کردنی نبود و آن این بود در کلیه ازمون ها  بیش از 90 درصد سوالات از لحاظ کاربردی  مشابه بودند بعنوان نمونه من در این جزوه افعال سببی را حفظ کرده بودم بنظر یک نکته می امد اما در ازمون دهها سوال بود که با مشاهده این افعال متوجه می شودم که اینجا باید فعل ساده باشد بعنوان نمونه بدون حفظ و تمرین فرمول های شرطی متوجه می شدم که اینجا فعل ساده بکار می رود و با توجه به قید که مشخصه ها و پسوندهایشان نیز حفظم بودند می دانستم که زمان این فعل باید گذشته باشد یا حال و…..

بهرحال از انجا که در ازمون بعدی فقط و فقط با مطالعه همین 15 صفحه نکات کلیدی نمره خوبی بدست اوردم از طرفی از نکات گرامی همین جزوه حتی برای پاسخ به سوالات درک مطلب نیز استفاده کردم  تصمیم گرفتم این یادداشت ها را جهت استفاده عزیزان بصورت مرتب شده با مثال ها  منتشر نمایم امیدوارم مثمر ثمر باشد.

پس اگر فرصت ندارید و می خواهید از این روش استفاده نمایید این دو کار را باید انجام دهید.

هر روز نکات درج شده در این جزوه را مطالعه کنید طوری که بعد از یک هفته انها را بدون نگاه کردن در ذهن خود مرور کنید وقتی به این مرحله رسیدید مطمن باشید که با مشاهده سوالات شما کلمات کلیدی را در هر سوال مشاهده خواهید کرد و با استفاده از راهنمایی این کلمات می توانید سوال را بدون توجه به معنای آن درست جواب دهید.

و همچنین سعی کنید نرم افزار فلش کارت لغات 504 را دانلود و روزانه ده لغت را حفظ نمایید و همزمان با حفظ لغات با توجه به پسوندهای لغات که در جزوه هستند نوع کلمه را مشخص کنید که فعل هست یا صفت و ….

و در هفته های اخر مانده به ازمون سعی کنید ازمون های قبلی را امتحان نمایید. و اینکه برای پاسخ به سوالات از اخر شروع کنید یعنی ابتدا کلوز تست ها و بعد به سوالات گرامر بعد از لغات و سپس به لغات و بعد سوالات درک مطلب.

این محصول شامل 5 فایل می باشد یکی فایل اصلی نکات گرامری که نت برداری های اینجانب می باشند و 4 فایل کمکی 200الی  سیصد صفحه ای مربوط به گرامر برای کسانی که می خواهند عمیق تر مطالعه کنند اما به نظر شخص بنده برای ازمون گرامر همین یک فایل کوچک حاوی نکات مهم کافیست به شرطی که ان را هر روز مطالعه کنید.

این محصول بروز رسانی شده است.

RIAL 950,000 – خرید